Шеметно второ полувреме остави Наполи в играта (видео + галерия)

Брилянтно изпълнение на Лоренцо Инсиние в началото на второто полувреме поведе Наполи към впечатляваща победа с 3:0 над Шахтьор (Донецк) в среща от група "F" на Шампионката лига. Италианският тим взе реванш за загубата от украинците на старта на груповата фаза и вече има предимство в преките двубои, с което запази шансовете си да продължи на осминафиналите. За целта наполи трябва да победи аутсайдера Фейенорд като гост в последния кръг, а в същото време Шахтьор да загуби домакинството си на Манчестър Сити, който е с пълен актив от 15 точки до момента.

Освен Инсиние, за неаполитанци се разписаха Пьотр Желински и Дрис Мертенс в края на двубоя. Гостите могат да съжаляват за пропуските си преди почивката, когато имаха по-чистите положения.Наполи - Шахтьор (Донецк)@@@
Единствено победата можеше да остави Наполи в играта за второто място, след като тимът на Маурицио Сари взе едва 4 точки от първите си 4 мача. Гостите пък знаеха, че равенство на “Сан Паоло” ще ги класира за осминафиналите и излязоха много по-спокойни.

Влад Кирикеш замени наказания Калиду Кулибали в центъра на защитата на домакините. Ветеранът Кристиан маджо действаше на десния фланг на отбраната, а отляво бе преместен Елсейд Хисай. Тримата в атака бяха Дрис Мертенс, Лоренцо Инсиние и Хосе Кайехон.Наполи - Шахтьор (Донецк)@@@
Старши треньорът на Шахтьор Пауло Фонсека заложи на най-доброто, с което разполага. Атаката водеше Факундо Ферейра, а на аржентинския нападател помагаха бразилците Марлос, Тайсон и Бернард.

Още в началото на двубоя Инсиние изведе Кайехон на добра позиция, но Андрий Пятов се намеси и спаси сигурен гол. Гостите отговориха с далечен удар на Тайсон, преминал над вратата. Острието на Шахтьор имаше още един шанс малко по-късно след грешка на Амаду Диавара, но не се възползва.Наполи - Шахтьор (Донецк)@@@
Най-дейният в състава на Наполи - Инсиние, застраши Пятов с фалцов изстрел, който отиваше право в горния ляв ъгъл на вратата, но стражът на украинците изби в корнер. Марек Хамшик напомни за себе си със силен, но и също толкова неточен шут, а Марлос и Фред не успяха да изведат Шахтьор напред в резултата след две много добри атаки на “миньорите”.

В 55-ата минута Инсиние проби по левия фланг и си освободи място за удар. Последва прекрасно попадение в далечния удар, което нямаше как да бъде преодтвратено от Пятов. Малко след гола Инсиние усети болки в коляното и беше заменен. Домакините обаче продължиха да играят вдъхновено, а Желински премина в по-предни позиции. ПОлякът като по чудо не вкара за 2:0 след чудесна атака на Мертенс, но в последните минути Наполи довърши съперника си.Наполи - Шахтьор (Донецк)@@@
В 81-ата минута именно Желински успокои тифозите на домакините с втори гол след комбинация с Мертенс. В 83-ата Мертенс оформи крайния резултат отблизо, след като преди това Пятов с мъка изби удар на Раул Албиол.

НАПОЛИ - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 3:0 (0:0)
1:0 Л. Инсиние (56)
2:0 П. Желински (81)
3:0 Д. Мертенс (83)