Кралят показа мощта си, Кристиано завладя нови висини (видео + галерия)

Шампионът на Европа Реал Мадрид разкъса като гост с 6:0 АПОЕЛ (Никозия) в мач от група Н на Шампионската лига. Кристиано Роналдо вкара две попадения (49 и 54), с които постигна ред рекорди. Той стана първият футболист в историята на Шампионската лига с цели 18 гола за една календарна година. Същевременно CR7 надмина Лионел Меси по попадения в ШЛ за един клуб. Въпреки че Роналдо премина в мадридския клуб през 2009 година, той вкара 98-ия си гол за "белите" в надпреварата, а аржентинецът е с 97. Сумарно заедно с двата гола от Суперкупата на Европа, номер 7 събра 100 в гола в турнирите на УЕФА с екипа на Реал. Останалите попадения за шампионите тази вечер вкараха Лука Модрич (23), Карим Бензема (39 и 45) и Начо Фернандес (41). Въпреки категоричния успех испанците ще завършат на второ място в групата си, след като Тотнъм надделя над Борусия (Дортмунд).

Карим Бензема и Кристиано Роналдо поведоха "бялата" атака. Лукас Васкес и Марко Асенсио получиха шанс по двете крила. Живко Миланов остана извън групата за кипърския тим поради травма.
Още във втората минута гостите от "Сантиаго Бернабеу" изработиха голово положение. Бензема нахлу по дясното крило и центрира, Роналдо овладя в наказателното поле и шутира, а вратарят Наусет Перес изби неуверено с крак. Домакините играеха със самочувствие и често атакуваха. В седмата минута Роберто Лаго стреля от 20 метра - ударът му не затрудни Кико Касийя.
16 АПОЕЛ Никозия - Реал Мадрид
В 18-ата Кристиано опита далечен изстрел, при който топката не намери целта. В 21-ата португалецът реши да шутира от статично положение от над 35 метра. След силния му удар кълбото прелетя встрани от гредата. В 23-ата кралете на Европа стигнаха до прекрасен гол. След центриране отдясно Винисиус изчисти топката с пета, вдигайки я във въздуха, а Лука Модрич я посрещна с моментален превъзходен шут от 22 метра и я прати в долния ляв ъгъл на вратаря - 0:1.
В 39-ата мадридският тим удвои преднината си. Кипърците допуснаха кошмарна грешка в центъра на защитата, Бензема получи фронтално срещу вратаря и реализира от дъгата с премерен удар към левия ъгъл. Стотина секунди по-късно Начо направи 0:3, след като се ориентира най-добре при корнер. Рафаел Варан игра с глава, а неговият партньор в защитата довърши в мрежата с насочване от пет метра. В самия край полувремето тимът на Зинедин Зидан вкара четвърти гол. След мълниеносна контра Кристиано направи подарък на Бензема, който нямаше проблеми да вкара на празна врата от 13 метра.
В началото на втората част португалската машина се задейства. В 49-ата минута Кристиано отбеляза с глава след прецизно центриране на Марсело. Португалецът насочи от седем метра, изпреварвайки защитник на домакините. В 54-ата бранител на АПОЕЛ върна слабо към вратаря, Бензема се пребори за топката, а за Роналдо остана лесното - да насочи в опразнената врата - 0:6. До края момчетата на Зидан пропуснаха да вкарат още попадения и пощадиха своя съперник. В игра се появиха Дани Себайос, Борха Майорал и Тео Ернандес. Първият пропусна на три метра от голлинията при най-чистото положения за седми гол.