Бешикташ стигна до 1/8-финалите от седмия опит (видео + галерия)

Отборът на Бешикташ ще играе за първи път в 1/8-финалите на Шампионската лига при седмото си участие в най-престижния европейски клубен турнир.

"Черните орли" стигнаха до 1:1 срещу Порто в двубой от група G и точката им беше достатъчна да се утвърдят недостижими на върха във временното класиране кръг преди края. В другия мач от групата по-късно днес играят Монако и РБ Лайпциг.
Бешикташ - Порто@@@
Мачът в Истанбул се изигра пред погледа на президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган и съвсем не започна гладко за Бешикташ.

Гостите откриха в 29-ата минута чрез заучена ситуация, след като Рикардо Перейра намери защитника Фелипе в наказателното поле и така "драконите" се разписаха с единствения си удар в очертанията на вратата през първото полувреме. "Орлите" натиснаха здраво съперника си и логичното се случи в 41-ата минута.

Домакините изравниха, като в основата на гола беше Дженк Тосун, който преодоля технично автора на попадението за Порто и намери Андерсон Талиска, прати топката в опразнената врата. Така първото полувреме завърши по чудесен начин за домакините.
Бешикташ започна активно втората част и обсади вратата на Порто. В 50-ата минута се получи интересна ситуация след центриране на Куарешма в наказателното поле, но вратарят на гостите внимаваше и улови топката. Две минути по-късно бившият играч на Реал Мадрид Пепе стреля, но доста слабо. В 57-ата минута и гредата спаси Порто от попадение след удар извън наказателното поле на Райън Бабел.

Малко по-късно и Куарешма пробва мерника, но изстрелът му не успя да порази целта. Постепенно играта се поуспокои и опасните положения намаляха, макар и да не липсваха, като последното беше за Бешикташ в добавеното време.