Брайтън демонстрира характер и взе точка от Стоук Сити (видео)

Отборите на Брайтън и Стоук Сити не излъчиха победител в срещата помежду си от 12-ия кръг в Премиър лийг. Двата тима обаче направиха доста вълнуващ двубой, завършил при резултат 2:2. Гостите на два пъти повеждаха, но домакините и в двата случая демонстрираха характер и успяха да изравнят, за да вземат поне точка от този мач.

“Грънчарите” взеха преднина в 28-ата минута, когато Ерик Максим Чупо-Мотинг получи дълъг пас, овладя технично и без забавяне насочи топката във вратата за 0:1.

В 44-ата минута Брайтън успя да изравни. Дейви Прьопер финтира няколко защитници преди да попаде за Паскал Грос в наказателното поле, където той засече топката във вратата за 1:1.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. В добавеното време на полувремето Стоук Сити изпълни ъглов удар, Чупо-Мотинг свали с глава към Кюрт Зума, който също с глава върна преднината на своя тим - 1:2.

През втората част Брайтън съумя за втори път да се добере до изравняване. В 60-ата минута опитът за подаване на Хосе Искиердо не сполучи, но топката се върна в краката му и този път той реши да стреля към вратата и така отбеляза за 2:2.

В крайна сметка мачът завърши при този резултат, като Брайтън вече има 16 точки и заема 9-ото място в класирането. Стоук Сити пък е с актив от 13 точки и се намира на 15-ата позиция в таблицата.