Амиен спечели преиграването срещу Лил

Отборът на Амиен спечели по категоричен начин преиграването на двубоя с Лил от 8-ия кръг на Лига 1. Тази вечер възпитаниците на Кристоф Пелисие се наложиха с класическото 3:0 над прекия си конкурент в битката за оцеляване и прибавиха много ценни три точки в актива си.

Както е известно на 30.09 двата тима се изправиха един срещу друг, но мачът бе прекратен при резултат 1:0 заради срутване на трибуна на “Стад де ла Ликорн ”. От Френската футболна федерация решиха срещата да се преиграе днес и да започне отначало.

Домакините демонстрираха по-голям хъс за победа и се наложиха повече от убедително. Харисон Манзала откри резултата в 36-ата минута с мощен изстрел от движение, а в 48-ата отново той удвои с нов красив гол от границата на наказателното поле. Третото попадение пък бе дело на Бакайе Дибаси, който 85-ата минута засече отблизо центриране от фаул на Гаел Какута.

С тази победа Амиен рязко се изстреля извън опасната зона и вече заема 12-ата позиция с 15 точки. Лил пък отново започна да затъва и вече е 19-ти с 12 спечелени точки до момента.