6 от 6 за БУБА в "А" група

БУБА Баскетбол остава с перфектен актив в мъжката "А" група - Запад, след успех и над Балкан-2 с 98:67 в двубой, игран в зала "Триадица". БУБА има шест победи от шест мача, а следващата седмица има да изиграе и отложения си мач с Рилски спортист-2, за да се изравни с останалите състави от А група по брой срещи.

Двубоят бе лишен от всякаква интрига и даде шанс за изява на почти всички състезатели на БУБА и Балкан. Още в първата четвърт БУБА поведе с двуцифрен актив, при 18:8, а във втората продължи да увеличава преднината си. В края на полувремето разликата вече минаваше 20 точки - 57:36. Нищо не се промени в състоянието на терена и след подновяването на играта през второто полувреме, като Балкан вкарваше трудно и в средата на третата част вече изоставаше с 28. До края на четвъртината преднината на БУБА стана 29 и последният период бе протоколен.

Иван Алипиев и Александър Милов отбелязаха по 18 точки за победата, Евгени Хаджирусев добави 13, а Николай Михайлов - 12. За Балкан Румен Василев вкара 21, Александър Илиев добави 16, а Радослав Кочев - 10.

Тази сряда - 22 ноември от 16 часа в "Арена Самоков" БУБА гостува на Рилски спортист - 2.