Втори "трипъл-дабъл" за Лонзо и победа за Лейкърс (видео)

Лонзо Бол записа втори "трипъл-дабъл" в кариерата си, а Джулиъс Рандъл отбеляза 24 точки при победата на Лос Анджелис Лейкърс със 127:109 срещу Денвър.. Успехът остави Лейкърс на второ място в класирането на Тихоокеанската дивизия, докато Денвър е трети в Северозападната.

Бол завърши срещата с 11 точки, рекордните в кариерата си 16 борби и 11 асистенции. Това беше първи "трипъл-дабъл" за 20-годишния новак в лигата в "Стейпълс сентър" и той отново блесна след странен момент в семейния му живот. Броени часове по-рано неговият баща Лавар влезе в открита конфронтация с президента Доналд Тръмп относно неволите на малкия му брат ЛиAнджело по време на тур на колежанския тим UCLA в Китай.

Брук Лопес отбеляза 21 точки, а Джордан Кларксън добави други 18 за Лейкърс, които поведоха с 24 точки през първото полувреме и спечелиха за втори път в последните си седем мача. Тази среща пък завърши без треньора на гостите Майк Малоун и най-резултатния им играч Никола Йокич, които бяха изгонени от игра във втората четвъртина. Дваматa настояваха за нарушение срещу играча, но съдията ги изпрати в съблекалните.
Освен Малоун и Йокич, Пол Милсап също не довърши мача за Денвър, след като изкълчи китката на лявата си ръка.