Малага се събуди преди гостуването на "Сантиаго Бернабеу" (видео)

Досегашният "удавник" на Примера дивисион Малага записа втора поредна домакинска победа и успя да се отлепи от последното място. Днес "албиселестес" надвиха драматично Депортиво Ла Коруня с 3:2 в среща от 12-ия кръг. Победното попадение падна в 84-ата минута по подобие на решаващия гол за успеха с 2:1 над Селта преди два кръга, когато пък щастливата минута беше 83-ата.

Роберто Росалес вдигна "Ла Росаледа" на крака още в 15-ата минута, но след това Супер Депор успя да стигне до пълен обрат след голове на доскорошния нападател на Арсенал Лукас Перес (23') и Фабиан Шер (52').

Любимецът на феновете на Малага Гонсало Кастро-Чори изравни след разбъркване в 63-ата минута и оставаше половин час, в който домакините да стигнат до крайния успех. И те изпълниха задачата си, след като смените Хуанпи и Борха Гастон комбинираха, за да може преотстъпеният от Суонзи нападател елегентно да преодолее Рубен Мартинес за крайното 3:2.

За Малага това са единствените две победи от началото на шампионата, но пък подемът в играта се вижда и идва точно преди гостуването на "Сантиаго Бернабеу" след седмица.
Положението на Ла Коруня също не е цветущо, тъй като отборът от Галисия има само 11 точки.