Ботев (Нови пазар) с поредна победа над Спартак (Варна)

Футболистите на Ботев (Нови пазар) постигнаха поредна победа над Спартак 1918 (Варна) в среща от ХV кръг на Североизточната трета лига. Срещата започна успешно за домакините – още в 7 мин. Иво Михайлов реализира ранен гол във вратата на гостите от Варна, след като беше изведен в стрелкова позиция.

Няколко минути след това обаче Ерхан Чете удари греда за варненци. Ивайло Русев също имаше шанс да изравни, излизайки сам срещу вратаря Тодор Тодоров, но стреля извън очертанията на вратата в аут. Греда удариха и новопазарци след силният шут на Юлиян Загоров. В 32 мин. бърза атака на Ботев (Нови пазар) подхваната от средата на игралното поле от Тодор Вълканов – Иво Михайлов – Михаил Михалев с подаване към Алпай Али пред наказателното поле на Спартак 1918 доведе до второ попадение във вратата на гостите, реализирано от Алпай Али.

В края на полувремето варненци стигнаха до почетно попадение реализирано от Ерхан Чете. Нападателят и голмайстор на Спартак 1918 (Варна) излезе сам срещу вратаря Тодор Тодоров, след като го преодоля прати топката в мрежата – 2:1. При този резултат двата отбора се прибраха на почивка на полувремето.

Втората част също премина под-пълното превъзходство на Ботев (Нови пазар), нападателите на които имаха много изгодни положения за отбелязване на гол, но за жалост на любителите на футбола дошли да ги наблюдават в студеното ноемврийско време нереализирани. Гостите от Варна в началото на втората част пуснаха в игра 16 годишния си страж Георги Стоянов, който показа добри умения, спасявайки не едно и две чисти ситуации за гол пред своята врата пропуснати от Юлиян Загоров, Алпай Али, Йордан Нотев, Валентин Валентинов и Михаил Михалев. Варненци също организираха няколко интересни атаки, но нямаха късмет да стигнат до равенството, което щеше да бъде голямата изненада на кръга. Все пак по-добрата игра на Ботев (Нови пазар) беше закономерен завършек с поредна победа над гостите от Спартак 1918 (Варна), извел тима на Нови пазар на 5 място в класирането.

В следващият ХVI кръг – предпоследен от есенният дял от първенството на 25 ноември (събота) от 14,00 часа Ботев (Нови пазар) гостува на лидера в групата Добруджа 1919 (Добрич), ден след това в неделя  също от 14,00 часа Спартак 1918 (Варна) приема у дома Светкавица (Търговище).

Ботев (Нови пазар): 1. Тодор Тодоров, 2 Ардин Атанасов, 99 Йордан Миленов (к), 44 Банко Банков, 88 Георги Гушлев, 19 Тодор Вълканов, 10 Иво Михайлов (80 Йордан Нотев), 33 Михаил Михалев, 9 Алпай Али, 5 Петьо Василев (38 Валентин Валентинов), 86 Юлиян Загоров

Спартак 1918 (Варна): Калин Дянков (46 Георги Стоянов), Веселин Костадинов, Вилиян Денчев, Никола Христов, Виктор Димитров, Андрей Николаев, Кирил Кръстев (65 Явор Каравелски), Димитър Кулов, Ивайло Русев, Микаел Асад, Ерхан Чете