Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Голдън Стейт навакса пасив от 24 точки, за да победи Филаделфия

Шампионът в НБА Голдън Стейт изоставаше с 24 точки в началото на третата четвърт при гостуването си на Филаделфия, но в крайна сметка след 35 точки на Стеф Къри стигна до обрат и победа със 124:116. "Войните" започнаха много лошо мача, след като само в първата четвърт допуснаха 47 точки в коша си, а до почивката вече изоставаха с 22 точки при 74:52. Третата четвърт обаче бе тази, която преобърна хода на мача. В нея Стеф Къри и Кевин Дюрант най-сетне намериха ритъма си в нападение и след 47:15 Голдън Стейт се оттегли с аванс от 10 точки преди последните 12 минути.

В последните минути на двубоя домакините от Сиксърс, водени от Джоел Ембийд и новобранеца Бен Симънс, опитаха да си върнат преднината в резултата, но опитният тим на гостите не позволи това да се случи. Къри приключи срещата с 35 точки, 5 борби и 5 асистенции, Дюрант вкара 27 точки, а със 17 остана Клей Томпсън, докато резервата Дейвид Уест се включи с 14 точки за само 13 минути игра.

За Филаделфия Симънс бе отново много близо до третия си "трипъл-дабъл" за сезона, след като завърши с 23 точки, 8 борби и 12 асистенции. Ембийд приключи с 21 точки, а по 20 вкараха Джей Джей Редик и Робърт Ковингтън. Пейката на Сиксърс обаче направи слаб мач, като помогна с едва 19 точки.

Бостън постигна 15-ата си поредна победа, след като надделя над Атланта като гост със 110:99. "Келтите", които са едноличен водач в Източната конференция, започнаха слабо срещата и в края на първата четвърт натрупаха пасив от 15 точки. С добра игра в защита обаче тимът на Брад Стивънс постепенно наложи своята игра и в средата на третата чевърт взе лидерството. Кайри Ървинг бе най-полезен за успеха на Бостън с 30 точки, Джейлън Браун добави 27, а Маркъс Морис и Джейсън Тейтъм реализираха по още 14.

За Атланта Денис Шрьодер отбеляза 23 точки, Кент Бейзмор прибави 19, а Джон Колинс остана с 18.