Хичо не помогна на Урал при гостуването на Уфа (видео)

Уфа победи Урал с 2:0 в мач от 17-ия кръг на руското първенство. Дмитрий Стоцкий и Вячеслав Кротов отбелязаха головете за отбора на Сергей Семак. Николай Димитров беше титуляр за гостите, но не можа да направи нищо впечатляващо. В края на мача неговият съотборник Ерик Бикфалви пропусна дузпа.

Преди днешния мач Урал маше само две загуби и феновете започнаха да мечтаят за участие в евротурнирите. Старши треньорът Александър Тарханов обаче предупреди, че отборът му едва ли ще успее да поддържа същото темпо до края на сезона. Срещу един от най-силните домакини в елита тимът от Екатеринбург игра слабо и пропусна да се изравни по точки с петия таблицата Краснодар. Уфа пък взе четвърта поредна победа на своя стадион и измести Ахмат от осмата позиция.
Вратарят на Урал Ярослав Годзюр направи няколко отлични спасявания в началото, но Уфа все пак поведе в средата на първата част. Тогава Стоцкий стреля майсторски от фаул и изправи на крака феновете на Стадион "Нефтяник".

Урал заигра по-добре след почивката, но в 58-ата минута получи втори гол. Негов автор стана Вячеслав Кротов. Юношата на Спартак (Москва) преодоля Грегор Балажич и не остави шансове на Александър Беленов.

В 86-ата минута Алексей Никитин игра с ръка в наказателното поле на Уфа и гостите получиха дузпа, но Бикфалви стреля в гредата и пропусна да направи края на двубоя по-вълнуващ.
В следващия кръг Уфа гостува на Ахмат, а Урал е домакин на Краснодар.