Погром! Аякс бие 8:0 като гост (видео)

Грандът Аякс постигна впечатляваща победа при гостуването си на НАК Бреда от 12-ия кръг на холандската Ередивизие. Въпреки че се представя на приливи и отливи от началото на сезона, отборът на Марсел Кайзер демонстрира огромния си офанзивен потенциал и разгроми с 8:0 своя съперник, който е в зоната на изпадащите. Пет от головете паднаха още до почивката и по-конкретно между 15-ата и 33-ата минута.

Исканият от Барселона Матийс де Лихт откри резултата след четвърт час игра, засичайки топката отблизо. Само три минути по-късно Дони ван де Беек вкара за 0:2, а в 26-ата отново той опъна мрежата на домакините, не без помощта и на рикошет в крака на футболисти на НАК Бреда.

Давид Нерес и отново Де Лихт съкрушиха домакините и в 33-ата минута Аякс вече водеше с 5:0. Този резултата се запази до средата на втората част, когато Ласе Шьоне реализира дузпа. Седмият гол беше дело на ветерана Клаас-Ян Хунтелаар в 73-ата минута, а в 75-ата Ван де Беек сложи точка на спора, оформяйки своя хеттрик.
Разгромът позволи на Аякс да събере 25 точки - с пет по-малко от водача ПСВ Айндховен, който има и мач в запас. Шампионът Фейенорд се провали у дома срещу ВВВ Венло (1:1) и е 6-и с едва 19 точки.