Равенство за Алекс Колев и Крачунов срещу Лех, разгромна победа за Мони Славчев

Новакът Сандеция направи нулево равенство срещу Лех (Познан) в среща от 15-ия кръг на полското първенство. Двамата българи в състава на домакините - Алекс Колев и Пламен Крачунов, бяха титуляри и записаха пълни 90 минути срещу един от грандовете на местния футбол.

Двубоят беше равностоен, като и двата тима имаха шансове да стигнат до трите точки, но го пропуснаха. Сандеция заема 12-о място в класирането, а Лех е 6-и и не успя да се доближи до водачите в таблицата.
Симеон Славчев помогна на Лехия (Гданск) да се изкачи в горната половина на класирането след разгромна победа с 3:0 над гостуващия Висла (Плоцк). Два гола за Лехия отбеляза Марко Пайшао, а веднъж се разписа бившият сръбски национал Милош Красич. За успеха помогна и червеният картон на Игор Ласицки от Висла в 60-ата минута, но тогава крайният резултат вече беше оформен.

Лехия е на 8-о място с 20 точки, а Висла има същият актив, но заради по-лошата си голова разлика е на 10-а позиция.