Хебър с измъчена победа над Тетевен (снимки)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) постигнаха 5-а победа в Суперлигата на България, след като се наложиха трудно у дома над Тетевен Волей с 3:1 (25:27, 25:16, 25:20, 25:22) в мач от 8-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

Така момчетата на треньора Атанас Петров остават на 5-о място във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 14 точки. Тетевен продължава да е на предпоследното 11-о място с 1 победа, 7 загуби и 3 точки. В следващия кръг Хебър гостува на Добруджа 07 (Добрич), а тетевенци приемат лидера Пирин (Разлог). И двете срещи са в събота (25 ноември).

Гостите от Тетевен започнаха силно в първия гейм, като запазиха преднината си почти до края. Впоследствие "тигрите" от Хебър наваксаха изоставането си и играта тръгна точка за точка. Тетевенци, обаче, се оказаха по-издръжливи и затвориха гейма при 27:25. Втората част премина под доминацията на пазаджиклии, като опитите на "зелените" да се върнат не се увенча с успех.

Третият гейм започна равностойно, но след това Хебър набра инерция и оформи стабилна преднина. Волейболистите на Петър Мечкаров намалиха разликата на две точки, но силите им не стигнаха за нещо повече. Така домакините поведоха в резултата с 2:1 след 25:20. В четвъртата част отново Хебър диктуваше положението на терена. Тимът на Тетевен направи пореден опит да се върне в мача, доближавайки се на точка, но "жълто-сините" успяха да овладеят ситуацията и да излязат от нея. Така Хебър записаха нова победа след 25:22 и 3:1.

Най-полезен за Хебър бе отново Минчо Минчев с 21 точки (1 блок, 2 аса и 49% ефективност в атака), а македонският национал Александър Ляфтов добави още 18 точки (4 блока, 1 ас, 48% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за победата. За тетевенци Илиян Иванов завърши със 17 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:1 (25:27, 25:16, 25:20, 25:22)
ХЕБЪР: Неманя Стефанович 6, Минчо Минчев 21, Александър Ляфтов 18, Мартин Симеонов 11, Мартин Палийски 10, Венцислав Трифонов 5 - Ивайло Лалов-либеро (Костадин Бишуров, Петър Бъчваров 1, Иван Тасев 1)
Старши-треньор: Атанас Петров
ТЕТЕВЕН: Любомир Агонцев 3, Илиян Иванов 17, Камен Каменов 10, Цветелин Цветанов 12, Кристиян Масларов 5, Георги Левенов 4 - Антон Василиев-либеро (Ангел Неев, Христо Петков, Данаил Бучков)
Старши-треньор: Петър Мечкаров.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)