Борусия (М) отново показа мощ далеч от дома (видео)

Силната игра на Борусия (Мьонхенгладбах) на чужд терен продължи и при визитата на Херта (Берлин), спечелена с 4:2. С тази победа от 12-ия кръг на Бундеслигата тимът се изкачи до трето място, възползвайки се от факта, че Борусия (Дортмунд) и Хофенхайм не успяха да вземат своите срещи.

"Жребчетата" така "запрепускаха" на "Олимпиащадион", че до 20-ата минута вече водеха с 3:0 след попадения на Ларс Щиндъл (5'), Торган Азар (14'-дузпа) и Рафаел.

Домакините обаче не развяха бялото знаме и скоро след това Ведад Ибишевич (28') намали на 1:3. Атаките продължиха и още по-интересно стана в 71-ата минута, когато Мичел Вайзер върна още един от головете. Интригата обаче изтрая само още шест минути, защото бившият нападател на Херта Рафаел вкара за 4:2 в полза на Борусия. Това вече сломи духа на домакините и срещата се доиграваше.

Столичани имат само три победи от началото на шампионата и логично са чак на 14-а позиция, като този сезон видимо не успяват да се справят заради участието си в Лига Европа.
За Борусия големият тест е след седмица при домакинството на Байерн (Мюнхен).