Севиля обърна Селта в атрактивен сблъсък (видео)

Отборът на Севиля надви с 2:1 гостуващия Селта в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. Момчетата от Виго първи вкараха чрез Максимилиано Гомес (13), но попадения на Луис Муриел (36) и Нолито (48) оформиха обрата на "Рамон Санчес Писхуан". Срещата беше изпъстрена с доста голови положения и пред двете врати. След успеха "бяло-червените" се доближиха само на точка от Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, които излизат в дуел помежду си.

В третата минута Франко Васкес не успя да предолее излезлия напред Рубен Бланко. В 13-ата гостите от "Балаидос" откриха резултата. Пионе Систо центрира от статично положение към точката на дузпата, където Максимилиано Гомес отбеляза с глава. Вратарят Давид Сория можеше да се намеси по-добре. В 20-ата Васкес стреля от въздуха мъничко над гредата след центриране на Серхио Ескудеро. В 22-ата Даниел Вас центрира, а Гомес пропусна сам от пет метра с глава. В 29-ата съдията видя игра с ръка на Систо и не зачете гол на "небесносините". В 36-ата андалуският тим изравни чрез Луис Муриел, който спечели битката на първа греда с Джонатан Кастро - Джони - 1:1.

Три минути след началото на втората част момчетата на Едуардо Берицо поведоха. Нолито се разписа след страхотен рейд на Пабло Сарабия и удар с глава на бившия футболист на Селта. В 54-ата Пабло Ернандес направи голям пропуск, шутирайки над гредата. В 61-ата претенциите за дузпа на гостите от Виго не бяха уважени. В 75-ата Сория спаси след хубав удар с глава на Густаво Кабрал. Минута по-късно стрелецът на галиския тим - Макси, отново беше сам пред гола и пак пропусна.