Спартак напомни защо е шампион (видео)

В дербито от 17-ия кръг на руската Премиер лига Спартак (Москва) разгроми с 4:1 като гост Краснодар и постигна най-убедителната си победа от началото на сезона. Това е и първият случай, в който шампионите вкарват 4 гола на чужд терен под ръководството на Масимо Карера.

Ивелин Попов остана на резервнаат скамейка за московския гранд, който вече е 4-и в класирането, само на 5 точки зад водача Локомотив (Москва). Над всички в двубоя беше бразилският нападател на Спартак Луис Адриано, автор на две от попаденията.
В 8-ата минута Дмитрий Комбаров догони топката и центрира към Луис Адриано, който с мощен удар разстреля Андрей Синицин. В средата на полувремето бившият футболист на Шахтьор (Донецк) и Милан асистира на Зе Луиш и той удвои преднината на гостите от столицата.

Този резултат се запази до самия край на мача. В 86-ата минута Куинси Промес влезе в наказателното поле и центрира на далечната греда за Луис Адриано. Последва точен удар на бразилеца и трети гол, който реши всичко в полза на Спартак. Малко след това шведският национал Виктор Клаесон върна едно попадение след пас на Маурисио Перейра, но спартаковци затвърдиха победата си с гол на Промес в добавеното време.

“Изиграхме отлично първо полувреме, но второто беше трудно. Независимо от убедителния резултат, Краснодар си остава един от най-силните отбори в Русия и ще се бори за титлата. До днес те бяха пред нас в класирането. Ние сме на правилен път. Вече се научихме, че че ако не се раздаваме на 100%, няма как да побеждаваме”, каза старши треньорът на Спартак Масимо Карера.
“Още един мач, в който се пропукахме в началото. След почивката направихме всичко по силите си, за да стигнем побе до точката, но беше много трудно. Досега Спартак губеше точки срещу по-слаби отбори, които се защитаваха и разчитаха само на контри. Нашият стил е различен”, коментира наставникът на “гражданите” Игор Шалимов.

Краснодар вече има 6 загуби през сезона и заема 5-о място в таблицата с 27 точки.