“Моряците” продължават да изплуват

Черно море Тича продължава да изплува нагоре в класирането на НБЛ. “Моряците” записаха втората си поредна победа, която стана факт в плевенската зала “Балканстрой” срещу местния Спартак - 80:68. Така играчите на Дарин Великов вече оставят на заден план слабия старт на сезона и четирите последователни загуби. Варненци се наложиха над съперника си след силно второ полувреме.

Спартак водеше с две точки на почивката, след като превъзмогна по-добрата първа четвърт на Черно море и отвърна на удара през втората част за 35:37 в средата на двубоя. След това обаче успеваемостта в стрелбата на домакините намаля, а варненци намериха баланс между защита и нападение и постепенно дръпнаха напред, за да си тръгнат обратно към дома като победители след 80:68.

Симеон Илиев поведе Черно море с 21 точки, Венелин Хрисотв добави 17, а Драган Тубак - 13.

Седрик Боуен с 19 бе най-резултатен за Спартак. Уладзимир Крисевич пък изигра най-силния си мач с екипа на плевенчани с 16 точки за 20 минути. Домакините са последни в класирането с 0-7, докато Черно море вече има баланс от 2-4 и е на седмо място.