“Отличен” за Балкан след победа в Ямбол

Балкан (Ботевград) продължава без загуба от началото на сезона в НБЛ. Днес ботевградчани получиха оценка “отличен”, след като надделяха с 86:79 като гости на Ямбол за шестата си победа в шест мача и продължиха да са начело на класирането.

Христо Захариев бе най-добър за селекцията на Небойша Видич с 21 точки, 8 борби и 5 асистенции. ДиВон Уошингтън и Игор Кесар също заслужиха добри думи и вкараха съответно 18 и 17 точки, овладявайки 7 и 9 борби, докато Дейвид Хоутън се включи добре от пейката с 11 точки за 19 минути.

Брайкус Перин поведе реализаторската листа за Ямбол с 18 точки, а Стоян Петков приключи със 17.

Гостите поведоха в резултата с прилична разлика още след първата част, след което поддържаха дистанцията си спрямо ямболии, като най-голямата преднина в полза на Балкан достигна 16 точки.

Ямбол е на осмо място в таблицата с 1-5.