Марица с трета победа в първенството

Отборът на Марица (Пловдив) постигна 3-ата си победа за сезона в женската НВЛ и си върна втората позиция във временното класиране, отстъпена временно на Левски след вчерашната им победа над Казанлък Волей. Момичетата на Иван Петков надиграха като гости Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:20, 25:16, 25:16)* след 68 минути игра пред около 600 зрители в обновената зала Младост.

Иван Петков избра да започне мача в необичайна конфигурация с Мария Данчева като диагонал, а Десислава Николова и Симона Димитрова като четворки. Като титулярен разпределител започна Мирела Шахпазова. До 20-а точка геймът бе много оспорван, с обрати и догонвания в резултата, след което два поредни аса на Нася Димитрова дадоха предимство на Марица, което Раковски не успя да заличи. Атака от краче на Виктория Григорова оформи крайното 25:20 за гостенките. "Жълто-сините" влязоха във втория гейм с 6:0 при сервиси на Деси Николова. Домакините почти успяха да стопят разликата при 9:10, но последва и дълга серия от точки за Марица при начални удари на Мирела Шахпазова, която предреши изхода от тази част. Влязлата като резерва Силвия Андреева заби за крайното 25:16. Андреева остана на терена и за третия гейм, а малко по-късно в игра влезе и центърът Милена Димова, която отсъстваше известно време от състава заради травма в кръста. Раковски опита да се бори като равен с равен и в тази част, но допусна и много грешки и контролът върху резултата беше в ръцете на Марица за още едно 25:16.

Най-резултатна в срещата стана центърът на Марица Виктория Григорова с 12 точки. Другият център Нася Димитрова впечатли с 5 от 15-те аса на шампионките в мача. Най-резултатна за Раковски бе Симона Николова с 8 точки.

Марица е с 3 победи от 3 мача и 8 точки. Пред тях в класирането е само ЦСКА с 3 победи, 1 загуба и 9 точки. В следващия си мач от НВЛ Марица гостува на Славия във вторник (21 ноември). Отложената среща от 3-ия кръг ще се играе в зала "Панайот Пондалов" с начален час 17,00.

*Статистика: Благовест Тодоров