Силно начало донесе победата на Лукойл Академик в Стара Загора

Шампионите от Лукойл Академик записаха нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложиха при визитата си на Берое (Стара Загора) с 95:66 (27:4; 20:25; 26:16; 22:21).

Павлин Иванов беше най-резултатен  и за "студентите" - 21 точки, Кийт Клентън се отличи с 18 точки и 10 борби, а Христо Николов завърши с 15 точки.

Александър  И Янев вкара 15 точки за  И Берое, а Николай Николов и Тодор Тодоров добавиха пои10 точки.

Двата отбора се захапаха здраво в първите 2-3 минути, но след това гостите от Лукойл показаха по-висока концентрация и по-добър мерник и поведоха с 8:0. Случващото се определено не бе по вкуса на Минчев, който взе прекъсване, но и това не помогна и разликата продължи да се покачва - 20:0. Първите точки за домакините от Берое дойдоха след повече от седем минути игра благодарение на Тодор Тодоров, но до края на частта старозагорци така и не показаха истинското си лице и след след 10 минути изоставаха с 4:27.

В началото на втория период възпитаниците на Любомир Минчев най-после се събудиха и започнаха да топят изоставането си - 15:32. Този път бе ред на Шарон Друкер да вземе прекъсване, след което пропадането на "студентите" бе прекъснато и на почивката Академик водеше с 47:29.

Баскетболистите на Берое се върнаха преобразени за началото на второто полувреме и намалиха изоставането  в си до 41:53 малко след средата на третата част. Това определено стресна шампионите, които вдигнаха оборотите и за по-малко от две минути отново стигнаха до комфортен аванс от над 20 точки - 62:41.

В тези минути проблемите за домакините се задълбочиха още повече, след като звездата им Уинснат контузи лявото си коляно борба под коша на противника.

Това допълнително смути играта на баскетболистите на Берое, които изоставаха с 45:71 след 30 минути игра, а в заключителния период двата отбора просто доиграваха срещата, която завърши при резултат 95:66 в  полза на Лукойл Академик.