Юнайтед допусна гол на "Олд Трафорд", но обърна със стил Нюкасъл при завръщането на Погба и Ибра (видео)

Манчестър Юнайтед си върна второто място в Премиър лийг, откъдето бе изместен за кратко от Челси, след като победи с 4:1 Нюкасъл у дома. "Червените дяволи" допуснаха първи гол в първенството на "Олд Трафорд" през този сезон и се оказаха изоставащи в резултата след попадение на Дуайт Гейл в 14-ата минута. След това обаче Юнайтед взе нещата в свои ръце и направи пълен обрат след голове на Антони Марсиал (37'), Крис Смолинг (45'+1), Пол Погба (54') и Ромелу Лукаку (70'). Най-скъпият футболист на домакините не бе играл от 12 септември, но се завърна с попадение и асистенция. Така "червените дяволи" записаха пета победа от пет мача в Премиър лийг от началото на сезона.

Погба се завърна в титулярния състав на Жозе Моуриньо, след като пропусна последните 12 мача заради контузия. Златан Ибрахимович, който не бе играл от април, също е възстановен, както и Маркос Рохо. Последните двама обаче останаха на скамейката за началото. Ибра все пак се появи в игра в 77-ата минута, след като отсъства седем месеца заради тежка контузия в коляното.

Виктор Линдельоф започна в центъра на отбраната, а Хуан Мата и Антони Марсиал също бяха титуляри за Манчестър Юнайтед.

Рафаел Бенитес бе направил две промени в сравнение с последния мач на "свраките". Киарън Кларк и Джейкъб Мърфи започнаха за гостите.
В седмата минута Лукаку пропусна добра възможност. Рашфорд изведе добре Валенсия по десния фланг, еквадорецът веднага центрира по земя в наказателното поле, където Лукаку засече, но прати топката над вратата.
"Свраките" обаче започнаха много добре, пресираха здраво своя съперник и атакуваха доста опасно. В 14-ата минута гостите организираха страхотна атака. Йедлин направи чудесен пробив по десния фланг, след което върна към Гейл, който от 12 метра стреля в левия ъгъл. Линдельоф, който преди това загуби топката и така даде началото на головата атака, се подхлъзна и не успя да попречи и така Юнайтед допусна първи гол в Премиър лийг на "Олд Трафорд" през този сезон.
"Свраките" продължиха да атакуват по-опасно, въпреки че вече водеха. В 20-ата минута Шелви изведе с перфектно подаване Мърфи, който обаче стреля на сантиметри от далечната греда.
В 26-ата минута Лукаку пропусна още една добра възможност за "червените дяволи", след като засече с глава центриране на Линдельоф, но отново прати топката над напречната греда.
В 37-ата минута Юнайтед изравни. Погба задържа много умело по десния фланг, справи се с Манкийо, след което центрира към далечната греда, където Марсиал засече с глава, пращайки топката в ъгъла - 1:1.
В самия край на първата част домакините имаха доста основателни претенции за дузпа, след като Лукаку падна в малкото наказателно поле, задържан от Кларк. Сигнал на Крейг Поусън обаче не последва. Въпреки това минута по-късно Юнайтед стигна до пълен обрат с втори гол с глава. Този път той бе реализиран от Крис Смолинг, който засече центриране на Йънг.
В добавеното време Хейдън пропусна страхотен шанс да изравни, след като премина зад гърба на Смолинг и се озова очи в очи с Де Хеа, но стражът на Юнайтед изби. Рикоширалата топка стигна до Ричи, който я прати отново напред, но тя срещна тялото на Гейл и премина встрани.
В самото начало на втората част Погба отново намери Марсиал в малкото наказателно поле, но този път нападателят се подхлъзна и не успя да нанесе голов удар.

В 54-ата минута "червените дяволи" организираха изключителна атака. Мата изведе Лукаку по левия фланг, през това време Рашфорд спринтира към наказателното поле, където засече центрирането на белгиеца и елегантно свали с глава към Погба, за когото не оставаше друго, освен да вкара от три метра - 3:1.

В 70-ата минута Лукаку покачи на 4:1, след като направи двойно с Мата и простреля Роб Елиът, вкарвайки първия си гол с екипа на Юнайтед от 30 септември.

В 77-ата минута, след седеммесечно отсъствие, в игра се появи Златан Ибрахимович, който замени Антони Марсиал и бе посрещнат с бурни аплодисменти от феновете на "Олд Трафорд".
В края Ибра и Фелаини пропуснаха да вкарат пети гол за домакините. И в двете ситуации Елиът се намеси добре.

Манчестър Юнайтед има 26 точки - осем зад лидера Ман Сити. Нюкасъл е 11-и с 14 пункта. Това бе 38-и пореден мач във всички турнири без загуба у дома за "червените дяволи".