Давид Гофен шокира Федерер

Давид Гофен постигна шокираща победа над Роджър Федерер на полуфиналите на Финалите на ATP в Лондон. 26-годишният белгиец спечели с 2:6, 6:3, 6:4 и ще спори за титлата с Григор Димитров или Джак Сок. Ако българинът стигне до финала, шансовете му за титлата вече са значително по-големи, тъй като той редовно побеждава Гофен, а досега няма успех срещу Федерер.

След като в първия си мач на турнира Гофен победи Рафаел Надал, който след това се отказа, сега той записа победа и над рекордьора по титли от Големия шлем. За белгиеца това бе първи успех срещу Роджър след шест загуби в предишните срещи.

Срещата започна очаквано, като Федерер доминираше в първия сет. Той имаше тотално преимущество, а съперникът му нямаше представа как да отговори. Затова никой не очакваше това, което се случи след това. Гофен започна добре втория и след ранен пробив поведе с 3:0. Той сервираше отлично и успя да задържи преднината си, като спечели втората част с 6:3. Швейцарецът стигна само до един шанс да се върне в сета. В седмия гейм той стигна до възможност за пробив, но Давид се справи със ситуацията.

Играта на Роджър бе нестабилна, като той допускаше нетипични непредизвикани грешки и завърши мача с цели 36. Комбинацията между това и отличната игра на Гофен доведе до шокиращия резултат.
В третия сет белгиецът проби за 2:1 и спаси брейк пойнт в следващия гейм, което бе решително, тъй като до края на мача той не даде възможност на Федерер да се върне в мача. Гофен бе убедителен при подаванията си и след 1 час и 45 минути стигна до знаменита победа.