Раниери не намери начин да спре ПСЖ (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен продължава уверено да крачи към титлата на Франция. Парижани победиха с 4:1 Нант на Клаудио Раниери в мач от 13-ия кръг на Лига 1 и дръпнаха с шест точки на върха на подреждането. На два пъти се разписа Единсон Кавани, а по един гол добавиха Анхел Ди Мария и Хавиер Пасторе. За “канарчетата” пък вкара Прежюс Накулма през втората част.

Наставникът на домакините Унай Емери даде почивка на младата звезда Килиан Мбапе, а заместникът му Ди Мария показа, че може да се разчита на него. С добри изяви се отличи и друг позаравен аржентинец - Пасторе, който освен с попадението си, се отчете и с асистенция.

Резултатът бе откирт в 38-ата минута, когато Пасторе намери в наказателното поле Кавани, който с мощен шут простреля Чиприан Татарушану. Само четири минути по-късно Ди Мария удвои, след като засече центриране на Дани Алвеш.

През втората част ПСЖ намали темпото и гостите се възползваха да намалят резултата. Резервата Накулма се озова на правилното място, за да засече една свалена топка от страна на Лео Дюбоа и направи 2:1. Попадението посъбуди домакините и съвсем скоро те отново имаха аванс от два гола. Пасторе стреля силно, а Татарушану не успя да се справи по най-добрия начин и топката влезе в мрежата му. Десетина минути преди края Кавани оформи крайния резултат с второто си попадение за вечерта.

Така Пари Сен Жермен събра 35 точки на върха и остава единственият тим без загуба от началото на шампионата. Вторият Монако е с 29, докато третият Лион с 25 и мач по-малко. Нант от своя страна остава с 23 точки н пета позиция.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - НАНТ 4:1