Дербито на Вечния град е за Рома

Дербито на Вечния град от 13-ия кръг на Серия "А" е за Рома. "Вълците" удариха с 2:1 Лацио пред пълните трибуни на "Олимпико", като изпревариха състава на Симоне Индзаги в класирането.

Трите попадения паднаха след почивката. Диего Пероти вкара от дузпа в 49-ата минута, а Раджа Наинголан удвои в 53-ата минута. Звездата на "орлите" Чиро Имобиле отбеляза дежурното си попадение от дузпа в 72-ата минута, но въпреки това тимът му прекъсна положителната си серия от осем поредни победи като гости във всички турнири, както и рекордните в историята на клуба девет поредни успеха.

Даниеле Де Роси и компания имат вече 30 точки, като изостават само на две от лидера Наполи. Лацио остана на пето място с 28 точки.

Рома - Лацио@@@След доста години стадионът отново бе пълен в дербито на града, а 3/4 от трибуните бяха изпълнени с тифози на символичните домакини от Рома. Въпреки това по-хубавата хореография бе в "Курва Норд". Тифозите на Лацио я бяха посветили на убития трагично преди десет години привърженик на клуба - Габриеле Сандри. 26-годишният фен бе застрелян от полицай на магистралата край тосканския град Арецо след меле с тифози на Ювентус, когато пътувал за гостуването с Интер.

Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@Целият стадион аплодира хореографията на Лацио (б.а. нещо, което рядко може да се види в Рим), а майката, бащата и братът на Сандри слязоха на пистата на "Олимпико", като поздравиха публиката с просълзени очи.

Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@Още във втората минута попадение на Чиро Имобиле бе отменено поради засада. В 20-ата минута Един Джеко с глава се размина с гол, а Имобиле също с глава стреля над гредата пред другата врата.
В 35-ата минута Томас Стракоша показа отличен рефлекс и запази вратата на "орлите"- Стражът парира удар от въздуха на Джеко, който засече центриране от корнер.
Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@Първата част се игра на доста високи обороти, като и двата тима търсеха победата.

Второто полувреме започна ударно за "вълците", които в 53-ата минута вече имаха преднина от два гола. Първо Диего Пероти бе точен дузпа в 49-ата минута. Бившият играч на лациалите Александър Коларов бе спънат от Бащош в наказателното поле, а Джалука Роки посочи бялата точка. Капитанът на "небесносините" Ненад Лукич искаше от рефера да използва ВАР (Видео асистент рефер), но съдията бе категоричен в своето решение.

Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@Пероти бе точен, като вкара своята 12-та дузпа от 13 опита в Серия "А". Голът бе негов 19-и в калчото от точно 100 двубоя, а също така трети през този сезон в първенството.

Аржентинецът асистира за второто попадение, което взриви "Курва Суд" в 53-ата минута. Този път Наинголан вкара за 2:0. Националът на Белгия, който до последно бе под въпрос, се разписа с плътен удар от 25 метра. Халфът се разписа за втори път в последните три дербита, а голът му е втори в тази кампания.
Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@
Лацио се стресна, като Лейва рискува да си отбележи автогол. Индзаги пусна Джордан Лукаку и Луиш Нани, които замениха Лулич и Лукаш Лейва, а това даде резултат.

Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@"Орлите" започнаха да атакуват по-активно, като в 72-ата минута намалиха от дузпа. Тя бе отсъдена с помощта на ВАР, след като Костас Манолас игра с ръка при центриране отдясно. Първоначално Роки даде ъглов удар, но след това гледа видео запис и смени своето решение. Имобиле бе точен, вкарвайки своето 15-то попадение за сезона в Серия "А". Така Лацио вкара своя 13-и гол след статино положение, което е рекорд за този сезон в калчото, а Рома допусна своя първи гол след статично положение през сезона на Апенините.

Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@Лацио натисна, но се размина с равенството, след като опасен удар на Марко Пароло мина на сантиметри от дясната греда в 85-ата минута.

Роки даде шест минутно продължение, но "небесносините" не успяха да стигнат до равенството, записвайки втора загуба през този сезон в Серия "А". Първата бе от Наполи с 1:4 отново на "Олимпико", а Ди Франческо спечели първото си дерби като треньор, постигайки пета поредна победа в шампионата.

Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@Легендата Франческо Тоти за първи път от над 25 години не бе част от тима, но се радваше от ложите на третата поредна домакинска победа в дербито с Лацио от калчото. Интересното е, че този път сблъсъкът между "джалоросите" и "бианкочелестите" завърши без червен картон, след като през последните 22 години двубоят се превърна в най-кървания мач на Апенините с 32 червени картона от сезон 1994/95 година.

Рома удари Лацио в дербито на Рим@@@Успехът в Дерби дела Капитале бе общо 53-и за победителите в 147 мача от Серия "А", докато Лацио остана с 37 победи, а равенствата са 57.

През седмицата Рома има възможност да се класира на осминафинал в Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид на "Wanda Metropolitano". Лацио пък вече си гарантира място на 1/16-финалите на Лига Европа два кръга преди края на груповата фаза.

Другият уикенд "вълците" гостуват на Дженоа, а Лацио излиза на "Олимпико" срещу Фиорентина.

РОМА - ЛАЦИО 2:1
1:0 Пероти (49-дузпа)
2:0 Наинголан (53)
2:1 Имобиле (72-дузпа)

РОМА (4-3-3): Алисон - Флоренци, Костас Манолас, Федерико Фасио, Александър Коларов - Раджа Наинголан, Даниеле де Роси, Кевин Строотман - Стефан Ел Шаарауи, Един Джеко, Диего Пероти

ЛАЦИО (3-5-1-1): Томас Стракоша - Бащош, Стефан Де Фрай, Стефан Раду -  Адам Марушич, Марко Пароло, Лукаш Лейва, Сергей Милинкович - Савич, Ненад Лулич-  Луис Алберто - Чиро Имобиле