Азар се разигра за разгромна победа на Челси (видео)

Шампионът на Англия Челси разгроми с 4:0 като гост Уест Бромич Албиън в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Алваро Мората (17), Еден Азар (23, 62) и Маркос Алонсо (38) отбелязаха головете за Челси днес на “Дъ Хоутърнс”. ”Сините" от Лондон са в серия от вече четири поредни победи в първенството, докато Уест Бромич няма спечелена точка в последните си четири срещи. Единствените две победи на тима дотук в Премиър лийг бяха в първите два кръга през август. Челси е втори в класирането с 25 точки, но може още тази вечер да бъде изместен от Манчестър Юнайтед, който приема на “Олд Трафорд” Нюкасъл. Убедителен лидер е Манчестър Сити с 34 точки. Уест Бромич пък заема 17-а позиция с 10 точки.

В 5-ата минута Хосе Саломон Рондон изпрати топката във вратата на Челси с глава след центриране на Мат Филипс, като стражът на лондончани Тибо Куртоа не се намеси по най-сполучливия начин. Попадението обаче бе правилно отменено заради засада на венецуелския нападател на домакините. В 14-ата минута пък Тиемуе Бакайоко бе близо до гол за Челси. Френският халф отправи опасен удар към вратата на Бен Фостър, но топката мина встрани от целта.

Три минути по-късно тимът на Антонио Конте излезе напред в резултата. Еден Азар с изстрел от далечно разстояние затрудни Фостър, който изби, но топката попадна право в Алваро Мората и испанският нападател с лекота направи успешна добавка - 0:1.

В 23-ата минута Азар направи резултатът 0:2. Белгийската звезда получи фамозен пас с пета от Мората, изскочи очи в очи с Фостър, без никакво колебание го финтира и насочи топката в празната врата.

В 27-ата минута топката срещна ръката на Джони Еванс в наказателното поле на Уест Бромич, но реферът Джон Мос прецени, че няма основание да отсъжда дузпа за Челси в тази ситуация.

Левият бек Маркос Алонсо реализира трето попадение за Челси в 38-ата минута. Сеск Фабрегас центрира от фаул, Алонсо бе оставен съвсем сам в наказателното поле на домакините и с хубав удар почти от аутлинията изпрати топката в мрежата зад Фостър.

Играчите на Конте контролираха спокойно събитията на терена през втората част, а в 62-ата минута дори направиха победата си още по-убедителна. Азар получи прекрасен дълъг пас от Сеск Фабрегас, измъкна се от защитата на Уест Бромич и с безпощаден шут опъна мрежата зад Фостър.

В 85-ата минута току-що появилият се на терена Джеймс Маклийн можеше да отбележи гол на утехата за Уест Бромич, след като се откъсна напред и се озова сам срещу куртоа, но ударът му бе неточен и резултатът остана непроменен, а изразителното поражение разклаща още повече стола на мениджъра на Албиън Тони Пулис.