Хетафе увеличи на десет загубите на Алавес от 12 кръга (видео)

Хетафе отнесе Алавес с 4:1 в ранния съботен двубой от 12-ия кръг на Примера дивисион и поне за малко се изкачи до десета позиция в класирането. В същото време поражението за гостите е тяхно десето от началото на шампионата в испанския елит.

Интрига на "Колисеум Алфонсо Перес" нямаше, защото домакините водеха с 2:0 още в деветата минута след попадения на Маркел Бергара и Хорхе Молина от дузпа. Хетафе вкара още два гола в рамките на около десетина минути, но през втората част, реализирани от Анхел Родригес.

Тимът на Алавес намери сили само да намали чрез Кристиан Сантос в 81-ата минута.

Има вероятност баските дори да паднат до последно място в класирането, ако Лас Палмас и Малага запишат положителни резултати този кръг.