Ботев Пд "приземи" ЦСКА-София на "Армията" (видео)

Ботев (Пловдив) и ЦСКА-София завършиха 1:1 в дербито на 16-ия кръг в Първа лига. Резултатът откри Тодор Неделев в 23-ата минута от дузпа, Лазар Марин си вкара автогол в 79-ата минута.

Срещата на стадион "Българска армия" бе равностойна, като червените държаха повече топката, но канарчетата атакуваха по-опасно и при повече късмет можеха да си тръгнат и с трите точки.

За отбелязване е, че домакините играха без наказания си голмайстор Фернандо Каранга за сметка на получилия шанс Кевин Кубемба.

Мачът започна в добро темпо, тъй като двата отбора заложиха на преса по целия терен. В 5-ата минута дойде и първата опасност, когато Тодор Неделев опита да излъже двама футболисти в червено в собственото си наказателно поле, Манолев му отне топката и стреля от 12-13 метра, но в ръцете на Чворович.

Ботев отговори подобаващо в 23-ата минута, когато канарчетата откриха резултата. След грешка на ЦСКА-София при изнасянето на топката Ботев организира бърза контраатака. Виана нахлу в наказателното поле и чукна топката покрай Бодуров, защитникът на червените го спъна и реферът Волен Чинков отсъди дузпа, която Неделев реализира. Положението обаче бе спорно.

Само четири минути по-късно пловдивчани организираха нова добра контраатака. Крум Стоянов намери добре непокрития Ндонгала, който шутира от границата на наказателното поле, но Недялков се хвърли самоотвержено и блокира опасния шут.

До края на полувремето ЦСКА-София опита да натисне своя съперник, но контраатаките на Ботев продължиха да носят опасност. При една от тях към края на полувремето гостите стигнаха до корнер. След неговото изпълнение Черниаускас не се намеси убедително и чукна топката в ръката на намиращия се пред голлинията Кубемба, но този път реферът не посочи бялата точка.

Преди това и домакините претендираха за дузпа за задържане на Манолев, но съдията прецени, че няма основание да я отсъди.

Втората част започна с домакински натиск. В 51-ата минута Тиаго Родригес изпълни добре фаул, но стреля покрай левия страничен стълб. Постепенно гостите изнесоха играта в по-предни позиции и в 68-ата минута като по чудо не стигнаха до втори гол. Резервата Фелипе Бризола центрира опасно отдясно, а Барт при опита си да изчисти за малко не изпрати топката в горния десен ъгъл на Черниаускас.

Червените отговориха моментално с добра атака отдясно. Манолев получи извеждащ пас и опита да намери оставения на празна врата Кулма, но сантиметри не достигнаха на червения нападател да изравни.

И когато не се виждаше как домакините ще стигнат до попадение, Лазар Марин си вкара автогол. Бранителят пробва да изчисти центриране на Кулма и промуши топката покрай ръцете на Чворович.

След гола ЦСКА-София се хвърли да търси трите точки, но в 91-ата минута като по чудо не се оказа в ролята на догонващ за втори път. Виана изведе резервата Бризола сам срещу вратаря, но Черниаускас някак спаси. В ответната атака Тиаго можеше да осигури трите точки за своя отбор, но прехвърляйки Чворович топката излезе над напречната греда.

Така футболистите на Стамен Белчев донякъде разочароваха феновете си, които очакваха победа след успеха, който техните любимци извоюваха преди две седмици срещу Лудогорец в Разград.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1