Жирона отмъкна точка от Реал Сосиедад (видео)

Отборът на Жирона продължава с добрите си игри напоследък. Тази вечер каталунците измъкнаха равенство 1:1 в домакинството си на Реал Сосиедад от 12-ия кръг в Примера дивисион. Така възпитаниците на Пабло Мачин са в серия от 4 поредни мача без поражение.

Гостите първи взеха преднина в мача още в 7-ата минута. Вилиан Жозе бе изведен в наказателното поле, финтира защитник и технично прехвърли вратаря за 0:1.

В 64-ата минута обаче Жирона успя да възстанови равенството. Порту центрира почти от аутлинията и намери Кристиан Стуани на далечната греда, където той с глава порази вратата за 1:1.

Този резултат се запази и до самия край на мача, като със спечелената точка Жирона вече има 16 и заема 10-ото място в таблицата. Реал Сосиедад пък е с 18 точки на 7-ото място в класирането.