Волейболистките на Левски с втора победа в първенството

Волейболистките на Левски победиха като домакини Казанлък Волей с 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:9) в мач от 5-ия кръг на женското първенство на НВЛ на България, който се игра в столичната зала "Сиконко".

С това „сините“ записаха втора победа в шампионата, като с 1 загуба и 6 точки се изкачиха на второ място във временното класиране, преди изиграването на останалите мачове и отложени срещи. Тимът на Казанлък пък записа четвърта загуба, като е без успех до сега.

През първите два гейма левскарките имаха водеща роля на игрището, като във втория започнаха ударно с 8:2. Въпреки, че "розите" се опитваха да дават отпор, домакините не позволиха противодействие. Това позволи на треньора Радослав Бакърджиев да използва различни варианти на игра и даде възможност на повече състезателки за изява.

Развоят в третия гейм бе равностоен до 20-а точка, след което волейболистките на Казанлък наложиха волята си и взеха гейм, като намалиха резултата на 1:2. В четвъртата част "сините" бяха безкомромисни, като след сервис на Моника Кръстева поведоха с 14:3. Разликата бе смазваща и левскарките затвориха гейма, като оставиха съперничките си едва на 9 точки, а с това и мача с 3:1.