Вихрен победи с дузпи Марек при ветераните

Марек отпадна по драматичен начин от Държавното първенство за ветерани след загуба с 5:6 след изпълнение на дузпи от Вихрен в Сандански. Така след като победиха последователно Германея и Миньор Перник, ветераните на Марек напуснаха надпреварата.

В редовното време мачът на терена с изкуствено покритие в Сандански завърши 2:2. Двубоят също премина драматично. Домакините поведоха с 2:0 с голове на Стойко Найденов в 23-ата минута и на старши треньора на първия тим на Вихрен – Петър Златинов в 53-ата минута. Марек се хвърли в атака и изравни чак в края.

Автогол на Марио Костурков в 79-ата минута направи резултата 2:1, а в следващата атака Красимир Влахов вкара за  2:2. При дузпите санданчани вкараха 4 пъти, а дупничани – 3. В следващата фаза Вихрен ще се изправи срещу отбора на Бойко Борисов – Витоша Бистрица.