Зверев и Сок определят съперника на Димитров на полуфиналите в Лондон

Световният номер 3 Александър Зверев и шампионът от “Мастърс”-а в Париж Джак Сок се изправят един срещу друг в четвъртък вечер от около 22 часа, за да определят втория участник на полуфиналите от група “Андре Агаси”. Първият, естествено, е Роджър Федерер, който ще завърши групата като победител и съответно битката Зверев - Сок ще излъчи съперника в елиминационната фаза на Григор Димитров, който пък ще завърши на първо място в другата група “Пийт Сампрас”.

И Зверев, и Сок постигнаха победи срещу Марин Чилич и отстъпиха на Федерер, като и двамата загубиха тайбрек срещу Маестрото. Специално германецът има за какво да съжалява при поражението си от рекордьора по титли от Големия шлем, защото водеше с 4:0 в тайбрека в първия сет и не можа да го спечели, въпреки че Федерер бе далеч под обичайното си ниво на първи сервис. Също така след успеха във втория сет Зверев не демонстрира никаква психологическа устойчивост и не само се срина тотално (въпреки че и Маестрото повиши оборотите), но и предаде мача с двойна грешка.
Зверев и Сок имат по една победа помежду си - германецът спечели в Пекин миналата година, а американецът надделя в Стокхолм, също през 2016-а, като може да се каже, че ще има самочувствието на победител в единствения им двубой досега в зала. В срещата в шведската столица Сок спечели 62% от точките на втори сервис, което бе сериозно подобрение в сравнение с 40-те процента от същия показател в Пекин.
В последните си 10 мача от всички турнири Зверев има пет загуби, а Сок само две.