Анисимов отбеляза първия си хеттрик в НХЛ, при това срещу бившия си отбор

Артьом Анисимов отбеляза хеттрик в последната третина срещу бившия си отбор Ню Йорк Рейнджърс, а Ник Шмалц асистира три пъти за победата на Чикаго с 6:3 в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). С това "Черните ястреби" се изкачиха на четвърто място във временното класиране на Централната дивизия при две точки пасив от Нешвил, три от Уинипег и седем от лидера Сейнт Луис.

Алекс Дебринкет, Джон Хейдън и Джонатан Тейвс добавиха по една шайба за Чикаго, който влезе в мача с три загуби от предходните четири мача. Дънкан Кийт завърши срещата с две асистенции, а Кори Крофърд спаси 25 удара за победата над Рейнджърите, които срещнаха края на серията си от шест поредни победи в НХЛ. Те дори водеха с 1:0 в края на втората част, но Черните ястреби нанизаха четири гола за шест минути и шест секунди.

Рик Неш вкара гол и подаде за още един в полза на нюйоркчаните, които имат поне по три попадения в 11 от последните си 13 мача. Кевин Хейс и Майка Зибанеяд също се разписаха, а Хенрик Лундквист спаси 30 удара, но бепе заменен от Онджей Павелец в края на последната третина. Загубата пък остави Ню Йорк на шесто място в Столичната дивизия.