Пета загуба за Балкан за Купата на ФИБА

Отборът на Балкан (Ботевград) допусна пета поредна загуба в група "Д" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Българският тим записа домакинско поражение от Керавнос (Кипър) със 75:84 (18:23, 15:21, 21:18, 21:22) точки в мач от петия кръг на надпреварата.

В началните минути на мача играчите на Балкан имаха крехък аванс 15:12, но след това кипърските баскетболисти взеха инициативата. На почивката Керванос водеше с 44:33 точки. 3:45 минути преди края на третата част с кош на бившия играч на Лукойл Академик Мохамед Абукар гостите стигнаха до 20 точки преднина - 61:41. В началото на последната четвърт кипърските баскетболисти направиха серия от 10:4 и спокойно приключиха мача.

За победителите най-полезни бяха Абукар с 22 точки, Кейд Дейвис със 17 точки и Терел Паркс с 15 точки.

За Балкан се отличиха ДиВон Уошингтън с 22 точки, Игор Кесар със 17 точки и Павел Иванов с 16 точки.

В последния си мач от турнира баскетболистите от Ботевград, които още преди двубоя днес отпаднаха от турнира, са домакини на Екселсиор (Белгия) на 6 декември.

Резултати от петия кръг в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа:

група "D":
Балкан Ботевград (България) - Керавнос (Кипър) 75:84 (18:23, 15:21, 21:18, 21:22)
Бейсик Фит Брюксел (Белгия) - Егис Кьорменд (Унгария) от 21:30