Моци и компания с тежко поражение от Холандия в Букурещ (видео)

Националният отбор на Румъния допусна тежко поражение с 0:3 от Холандия в контролна среща, играна в Букурещ. Цял мач за домакините записа защитникът на Лудогорец Козмин Моци, а Клаудиу Кешерю също бе в групата, но не се появи на терена.

И трите гола за Холандия паднаха през втората част. Още в 47-ата минута Берхуйс направи страхотен пробив по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Мемфис Депай отблизо с глава прати топката в мрежата за 0:1.

Десет минути по-късно резултатът бе удвоен. Отново Берхуйс центрира отдясно и Райън бабел засече кълбото в мрежата.

Третият гол падна в 82-ата минута, а асистенцията за него и този път бе на Берхуйс, който центрира от фаул и Люк де Йонг с глава оформи класическата победа за своя тим.