Няма го Меси и Аржентина стана за смях (видео)

Без Лионел Меси в състава си Аржентина се сгромоляса срещу Нигерия в последната си контрола за 2017 г. Южноамериканците поведоха с 2:0 на  Нигерия, но след това в рамките на около половин час игрово време допуснаха четири гола за крайното 2:4. Проверката се състоя на неутрален терен в руския град Краснодар, където идното лято и двата тима ще са част от Мондиала.

Звездата на Барселона получи почивка след спаринга срещу “сборная” преди дни, но селекционерът Хорхе Сампаоли можеше да разчита на останалите си звезди начело с Пауло Дибала, Анхел ди Мария, Николас Отаменди, Хавиер Масчерано, Евер Банега, Серхио Агуеро и др. Последните двама дадоха добър аванс на тима с попадения в 26-ата и 37-ата минути. Още до почивката обаче африканците върнаха единия гол чрез Келеши Иеанашо.

През второто полувреме нигерийците размазаха противника след две попадения на нападателя на Арсенал Алекс Иуоби и едно на родения в Русия, но избрал да представлява “суперорлите” Брайън Идоу.

Отборът от Черния континент демонстрира впечатляваща игра на контраатака и ефективност, реализирайки въпросните голове след само пет точни изстрела във вратата.

АРЖЕНТИНА - НИГЕРИЯ 2:4

1:0 Банега (26)
2:0 Агуеро (37)
2:1 Иеанашо (44)
2:2 Иуоби (52)