Тони Здравков: Първото място е предопределено, гоним второто

Селекционерът на младежкия национален тим на България Антони Здравков обяви след днешната домакинска победа с 3:1 над аутсайдера Черна гора, че трикольорите ще се борят за второто място в групата. В момента то се заема от Словения (10 т.), а нашите са с пет точки от пет изиграни двубоя.

“Изключително важен първи гол. През първото полувреме бяхме доста припряни и тромави. Липсата на победи и точки си каза думата. След гола показахме, че имаме скорост и можем да играем футбол.

През първото полувреме черногорците имаха положения, но вратарят и защитниците се справиха на ниво. Бяха се слели две неща - прегаряне и притеснение. Мачовете с Казахстан като игра се получаваха, но не и като резултат. Днес бе най-качественият мач и като игра, и като резултат.

Играта за второто място продължава. Въпросът е да печелим мачовете до края. Първото място е предопределено. Франция е най-класният отбор и вчера спечели гостуването си на втория Словения с лекота. Всички други сме равностойни.

Тези, които играят повече в клубовете си, се представят по-добре, чувстват се физически по-добре. Играят с повече увереност”, коментира Здарвков след първия успех в квалификациите.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg