Приказката на Сок продължава и в Лондон

Приказката на Джак Сок продължи и на Финалите на ATP в Лондон. Американецът се класира за турнира в последния момент след първата си Мастърс титла, спечелена в Париж. Днес той записа първи успех на турнира осемте най-добри, след като надделя с 5:7, 6:2, 7:6(4) над Марин Чилич.

Сок записа трета победа от три мача срещу хърватина. Джак, който стана първият американец на Финалите на ATP от 2011 г., показа, че не е дошъл на разходка в Лондон. Той изигра един оспорван сет срещу Роджър Федерер на старта, а във втория си мач вече стигна и до победа.

Чилич и Сок си размениха по един пробив на старта на мача, което бе последвано от доминация на сервиса. В 12-ия гейм обаче хърватинът поведе с 40:0 при начален удар на съперника и при третия си сетбол успя да затвори първата част. Във втория сет геймовете бяха дълги и оспорвани, но Джак имаше предимство и успяваше да надделее в ключовите моменти. Той поведе с 5:1 след два пробива и малко по-късно изравни сетовете.

Американецът се върна в третия сет, въпреки че губеше с 0:3. Стигна се до тайбрек, в който той изоставаше с 2:4, но в крайна сметка напусна като краен победител след 2 часа и половина игра.