Бесният Де Роси: Защо, по дяволите, да влизам? Трябва ни победа, а не равенство! (видео)

Халфът на Рома Даниеле Де Роси потвърди оттеглянето си от националния отбор на Италия след равенството 0:0 с Швеция в Милано и неуспешния опит на "адзурите" да се класират на Мондиал 2018 в Русия. 34-годишният полузащитник приключва кариерата си в "Скуадра адзура" със 117 мача и 21 гола. През 2006 година в Германия Де Роси бе част от състава на Италия, който спечели четвъртата в историята на страната световна титла.

В същото време, в интернет все по-голяма популярност набира видео, показващо как намиращият се на скамейката на резервите Де Роси реагира гневно, когато получава указания от човек от щаба на италианците да започне да загрява, за да влезе в игра. Ветеранът се обръща към треньора с думите: "Защо, по дяволите, да влизам? Трябва ни победа, а не равенство!". Освен това Де Роси посочва седящия близо до него нападател на Наполи Лоренцо Инсинье, който остана през всичките 90 минути на двубоя на пейката и така и не се появи в игра. Селекционерът на Италия Джампиеро Вентура пусна трима офанзивни футболисти през втората част - Стефан Ел Шаарауи, Андреа Белоти и Федерико Бернардески, но въпреки това "адзурите" не успяха да вкарат гол на Швеция и в реванша. Така скандинавците се класираха за световното първенство след общ резултат от двете срещи с Италия 1:0.