Италия се провали, Швеция ликува! (видео + галерия)

Националният отбор на Италия записа един от най-големите провали в историята си. "Скуадра адзура" завърши 0:0 с Швеция на "Сан Сиро" в Милано в реванша от плейофите за класиране на Мондиал 2018. Скандинавците бяха спечелили първата среща с 1:0 и това се оказа достатъчно на съперника ни в квалификациите, за да се добере до участие на световното първенство в Русия догодина. Четирикратните световни шампиони от Италия за втори път в историята си ще пропуснат първенството на планетата, след като не бяха сред участниците и на Мондиал 1958 в Швеция.

Радост за Швеция, сълзи за Италия@@@

В началото на мача футболист на “Скуадра адзура” падна в наказателното поле на шведите, но реферът Антонио Матеу Лаос даде сигнал играта да продължи. Малко след това, в 13-ата минута, топката срещна ръката на Матео Дармиан в наказателното поле на домакините. Ръката на Дармиан не бе плътно прибрана до тялото, но пък и футболистът на Манчестър Юнайтед нямаше много време за реакция заради близкото разстояние до кълбото. В крайна сметка, реферът и в този случай не посочи бялата точка.

В 16-ата минута пред Чиро Имобиле се откри първата възможност за гол в мача, но нападателят на Лацио не успя да изпрати топката в мрежата зад Робин Олсен, стреляйки от доста лош ъгъл. Малко след това пък авторът на попадението в първия мач Якоб Йохансон бе принудително сменен от Густав Свенсон, тъй като получи контузия и не бе в състояние да продължи двубоя.

В 22-ата минута Виктор Клаесон стреля към италианската врата, но опитният Джанлуиджи Буфон се намеси стабилно. Пет минути по-късно пък Антонио Кандрева получи шанс да стреля от доста добра позиция, но крилото на Интер не уцели вратата на Олсен.

В 30-ата минута топката срещна ръката на Андреа Бардзали и гостите отново имаха претенции за дузпа, но Матеу Лаос отново прецени, че няма основания да уважи желанието на шведите.

В 40-ата минута Имобиле имаше чудесна възможност за гол, след като се измъкна от защитата на гостите в наказателното поле, но не успя да преодолее Олсен. До края на първото полувреме и Алесандро Флоренци имаше шанс да даде аванс на Италия в резултата, но не успя да го стори.

Осем минути след паузата “адзурите” бяха много близо до 1:0. Флоренци опита ефектен удар от въздуха, но топката мина на сантиметри встрани от вратата на Олсен.

Като цяло домакините бяха безидейни в атака, а шведите имаха някои нелоши възможности да отчаят съперника си след контраатки, но не се възползваха от шансовете си. Селекционерът на Италия Джампиеро Вентура опита да промени нещата, пускайки в игра Стефан Ел Шаарауи, Андреа Белоти и Федерико Бернардески, но и това не помогна на “адзурите” да се доберат поне до продължения и евентуално изпълнение на дузпи.

В 87-ата минута резервата Стефан Ел Шааруи тества Олсен с шут от близко разстояние, но стражът изби. Секунди по-късно пък Марко Пароло стреля лошо с глава след центриране отдясно.
104 Радост за Швеция, сълзи за Италия 104 Радост за Швеция, сълзи за Италия 104 Радост за Швеция, сълзи за Италия
В добавеното време италианците отново имаха претенции за неотсъдена дузпа заради игра на Андреа Гранквист с ръка, а дори Джиджи Буфон се втурна напред в последните секунди, но така и не се намери кой да отбележи заветния гол.

ИТАЛИЯ - ШВЕЦИЯ 0:0 (общ резултат от двете срещи 0:1)