Зверев с първа победа на голямата сцена в Лондон

Александър Зверев дебютира по възможно най-добрия начин на Финалите на ATP в Лондон. 20-годишният германец спечели с 6:4, 3:6, 6:4 срещу Марин Чилич първия си мач в турнира. Младият талант, който е трети в света, показа за пореден път този сезон, че е готов за голямата сцена и е сред най-добрите в момента.

Зверев започна отлично срещата и постигна пробив в първия гейм. Той бе по-агресивен и доминираше в началото. Саша обаче сам си създаде проблеми, като не взимаше правилните решения в няколко сервис гейма. Германецът успя да се справи в тези ситуации, запази аванса си и стигна до успех с 6:4 в първия сет.

Чилич обаче постепенно намери ритъма си, началният му удар започна да влиза по-често и това му даде увереност, а с това и играта му се подобри. Хърватинът поведе с 3:0 във втория сет и като цяло имаше предимство, а грешките на съперника му зачестиха. Той пропусна сетбол при 5:3, но в следващия гейм сложи край на втората част.

Марин продължи да играе по-добре и в решителния трети сет, като след ранен пробив поведе с 3:1. В този момент младият Зверев показа характер и отново вдигна нивото на играта си. Той върна пробива и изравни за 3:3. Това разколеба Чилич и при 5:4 Александър стигна до пробив на нула след поредица от отлични отигравания и завършващи удари, с което стигна и до крайния успех след малко над два часа игра.

За Зверев това е четвърта поредна победа над Чилич след петия мач между двамата. По-рано днес в другия мач от групата Роджър Федерер победи Джак Сок с 6:4, 7:6(4).