Рилски спортист разби Ямбол след силно второ полувреме

Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна категоричен успех в поредния кръг от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол със 101:75 (28:20; 24:21; 25:15; 24:19).

Травис Тейлър се отличи със 17 точки и 14 борби за победителите, а Дерек Райт и Йордан Бозов приключиха съответно с по 16 и 13 точки.

Алан Арнет вкара 26 точки за гостите, а Станислав Говедаров отбеляза 14 точки.

В първите минути на двубоя играта вървеше кош за кош, като двата отбора си размениха лидеството на няколко пъти, а в средата на частта Ямбол имаше минимален аванс от една точка – 14:13. Оттук до края на периода, както и през вторите десет минути, баскетболитите на Рилски спортист поеха пълен контрол и успяха да се оттеглят на почивката с двуцифрена преднина – 52:41.

Всичко в този двубой приключи през третата част, след като играчите на Людил Хаджисотиров пометоха съперника си и поведоха с 21 точки – 77:56, а в заключителните десет минути самоковци не изпуснаха инициативата и заслужено се поздравиха с победата – 101:75.