Загуба прати Нефтохимик срещу Дукла (Либерец) за Купата на CEV (видео + галерия)

Първенецът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) ще продължи участието си в евротурнирите, но във втория по сила - Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV). Бургазлии загубиха срещата-реванш от 3-ия кръг на Шампионската лига като гост на германския Фридирхсхафен с 0:3 (12:25, 21:25, 20:25).

Там възпитаниците на Найден Найденов ще срещнат на 1/16-финалите срещу чешкия Дукла (Либерец)
Първият мач ще се игра в Чехия на 7-и декември от 19,00 часа, а реваншът ще се играе между 19-и и 21-и декември в Бургас.
20 Фридрихсхафен - Нефтохимик 3:0
Срещата-реванш от 3-ия кръг на Шампионската лига между Фридрихсхафен и Нефтохимик 2010 (Бургас) започна с превес на домакините, които поведоха набързо с 6:2. Първото техническо прекъсване дойде при 6 точки аванс за възпитаниците на Витал Хейнен - 8:2. Нефтохимик успя да намали до 7:12 след атака на Олександър Стаценко и до 9:13 след прекрасен пайп на Валентин Братоев. Второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за домакините след атака на Якуб Гюнтьор. Волейболистите на Фридрихсхафен умело дирижирани от неостаряващия Симон Тишер поведоха с 10 точки при 22:12. Тук в игра за бургазлии се появи белоруският национал Вячеслав Шарапович. Ас на втория разпределител на Фридрихсхафен Томас Коциан донесе успеха на домакините в първата част с 25:12.
Петър Христов и Вячаслав Шарапович започнаха в в игра за Нефтохимик в началото на втората част. Бургазлии поведоха с 2:1, но Фридирхсхафен бързо обърна резултата до 5:2 в своя полза. Тук Олександър Стаценко се върна в игра за Нефтохимик. Двойна българска блокада Илия Петков - Валентин Братоев намали разликата до 1 точка при 5:6. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за момчетата на Витал Хейнен. Нефтохимик изравни резултата при 10:10 след пусната топка от Валентин Братоев. Нова страхотна изява на Валентин Братоев остра атака във втория метър по диагонала от зона 4 - 11:11. Фридрихсхафен поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. Разликата от 2 точки се запази до 18:20, но после последваха 3 бързи точки за германския тим. Влезлият като резерва полски диагонал Бартоломей Боладж направи резултата 25:21 във втората част и така класира Фридрихсхафен за груповата фаза на Шампионската лига.
В третата част волейболистите на Нефтохимик излязоха доста обезверени в успеха. Найден Найденов даде и шанс и на повечето резерви да се появят в игра. Витал Хейнен дори смени почти целия си състав, но и резервите на Фридрихсхафен се оказаха по-класни от бургазлии. Домакините поведоха убедително с 14:7, а второто техническо прекъсване дойде при 16:8. Фридрихсхафен спечели лесно и третата част с 25:20 и така триумфира в мача с 3:0 гейма.
Най-резултатен за Нефтохимик стана Валентин Братоев с 15 точки (2 аса, 52% ефективност в атака, 46% позитивно и 15% перфектно посрещане).
За Фридрихсхафен Давид Зосенхаймер реализира 13 точки (4 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака, 42% позитивно и 17% перфектно посрещане) за победата.

ВФБ ФРИДРИХСХАФЕН (ФРИДРИХСХАФЕН, ГЕРМАНИЯ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:12, 25:21, 25:20)