"Контузеният" Чочев върна Палермо на върха (видео)

Българският национал Ивайло Чочев донесе победата на Палермо с 2:1 при гостуването на сицилианците на Кремонезе в мач от 14-ия кръг на италианската Серия “Б”. Бившият халф на ЦСКА бе точен в 53-ата минута, когато резултатът бе 1:1. Клейтън дос Сантос Машадо изведе домакините напред в резултата в 21-ата минута, а само две минути след това Андреа Рисполи изравни за Палермо преди Чочев да донесе трите точки на гостите с попадението си 8 минути след почивката. Чочев, който бе оставен сам в наказателното поле от защитата на домакините, получи пас отляво от Карлос Ембало и с хубав удар с левия крак изпрати топката в мрежата.

Победата бе шеста за Палермо за сезона и върна отбора на първото място в класирането на Серия “Б”. Чочев и компания имат 25 точки на върха. Във врата на сицилианците дишат Фрозиноне и Венеция с по 24 точки, както и Парма с 23, а пети е именно днешният съперник на Палермо - Кремонезе (21 т.).
Чочев вкарва гол във втори пореден мач на тима си. Преди седмица българинът порази и вратата на Пескара (2:2).
Трябва да се отбележи, че полузащитникът отпадна от групата на националния ни отбор за контролата със Саудитска Арабия в Лисабон утре, като изтъкнатата за това причина беше контузия.