Кариана не се затрудни срещу Академик (Свищов)

Кариана победи с 2:0 Академик (Свищов) в последната си домакинска среща от есенния дял на първенството на Северозападната Трета лига. Първата по-опасна ситуация за гол пред вратата на гостите, които бяха дошли с 11 футболисти, бе създадена в 22-та мин., когато Васил Тачев на два пъти не успя да преодолее вратаря Тодор Ценов.

Тачев все пак откри резултата в 33-та мин. засичайки с глава на близкия ъгъл центриране от дясно на Георги Цеков. Седем минути по-късно Цветко Иванов намери вляво Евгени Игнатов, той центрира и опитният Владимир Каптиев с глава изпрати топката в мрежата.

След почивката домакините изпуснаха да направят победата си още по-убедителна. В 56–та мин. Стефан Гинчев удари без топка Георги Цеков и главният съдия Ивайло Петров го изгони с директен червен картон. На излизане от терена Гинчев бе ударен от зрител, което със сигурност ще донесе наказание за Кариана.

Кариана (Ерден) – Академик (Свищов) 2:0

Кариана: Павел Станев, Цветко Иванов, Иван Тодоров, Стенислав Георгиев, Ангел Цолов, Ангел Русев, Николай Николов, Георги Цеков, Евгени Игнатов-кап., Владимир Каптиев, Васил Тачев