Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Миньор и Септември не се победиха в Перник

Миньор и Септември (Симитли) не се победиха и завършиха 1:1 в мач от поредния 15-и кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят бе дебютен за Венелин Трайков начело на "чуковете", след като пое временно отбора.

Срещата започна перфектно за перничани, които излязоха напред в резултата още в 8-ата минута. Капитанът Илиан Илиев с перфектен пас изведе съименика си Илиян Христов зад защитата за 1:0. Попадението внесе настроение в играта на "жълто-черните" и до почивката те създадоха още две отлични възможности за гол.

В 63-ата минута бранител изпревари Абушев след центриране на Киров и след странна парабола топката премина над вратата. Малко по-късно отново Абушев шутира, но Узунов успя да улови. Септември стигна до изравняване в 77-ата минута, когато резервата Креболиев засече с глава центриране на Божинов от корнер и прати топката в обратния ъгъл. В даденото продължение Илиян Узунов извади отбора си, след като спаси шут на Абушев от 23 метра.