Испания удари Коста Рика с 5:0

Националният отбор на Испания удари с 5:0 Коста Рика в контрола, изиграна в Малага. Двубоят предшества гостуването на Русия в Санкт Петербург за поредна проверка на 14 ноември и показаното от "ла фурия роха" не вещае нищо добро за "сборная".

Резултатът в Малага откри Жорди Алба в 6-ата минута след асистенция на Давид Силва, която беше под номер 27 за него с екипа на националния тим като по този показател той се изравни с Шави Фернандес. Лидер по този показател е Сеск Фабрегас с 31 асистенции.

Алваро Мората удвои в 23-ата, а след почивката Силва вкара на два пъти между 51-ата и 54-ата минута. Крайният резултат оформи Андрес Иниеста в 73-ата.