Резултати от 15-ия кръг на Трета лига: ЦСКА 1948 громи като гост, Сватбата изгони двама "червени" (видео)

ЦСКА 1948 разгроми с 4:1 Германея в Сапарева баня и запази четирите точки преднина на върха пред втория Вихрен (Сандански). Резултатът за червените откри Андон Гущеров, който в началото на мача засече отблизо с глава центирране от фаул на Хаджиниколов. Домакините бързо изравниха след груба грешка на вратаря Сайков и полувремето приключи при 1:1.
ФК Германея - ЦСКА 1948
В началото на втората част футболистите на Валентин Илиев взеха бърза преднина от два гола, след като се разписаха юношата на ЦСКА Калоян Стефанов и капитанът в този мач Кирил Котев.

В 60-ата минута ЦСКА 1948 продължи с 10 човека след червен картон на Хаджиниколов. Домакините опитаха да вкарат поне още едно попадение и в средата на полувремето успяха, когато Сайков пусна лек шут под плонжа си, но голът бе отменен поради засада.

Последва още един червен картон, този път за доктора на гостите, тъй като при едно единоборство Кирил Котев получи удар в главата и медикът скочи на пистата, за да му окаже помощ. Това бе достатъчно на съдията да го отстрани от скамейката. На по-късен етап реферът Ивайло Стоянов бе принуден да повика лекаря от трибуните, за да прегледа контузен футболист под бурните аплодисменти на публиките на двата отбора.
В заключителните секунди на даденото от рефера Ивайло Стоянов продължение червените вкараха за четвърти път. Автор на гола стана друг юноша на ЦСКА - Йоан Маринов. Милен Иванов стреля от 13-14 метра, вратарят на домакините изби, но младият нападател на червените показа добър усет за пласиране и реализира при добавката с глава за крайното 4:1 за ЦСКА 1948.

Вторият Вихрен победи с 3:0 Беласица в Сандански. И трите попадения в този мач паднаха след почивката. Третият Хебър също постигна успех в този кръг, печелейки с 2:0 домакинството си на Марек.