Алжир приключи квалификациите без победа (видео)

Алжир не успя да победи Нигерия в последния си мач от квалификациите за Мондиал 2018 в зона “Африка”. “Пустинните лисици” се добраха до равенство 1:1 с гол от дузпа на Ясин Брахими и завършиха без нито един успех, като са твърдо последни в групата си. Нигерийците играха без напрежение, след като вече си бяха осигурили визи за шампионата в Русия.

Нигерийците бяха без доста от звездите си, но въпреки това доминираха до почивката, като пропуснаха няколко добри положения. Най-добрата възможност за Алжир през първата част се откри пред Ислам Слимани, но нападателят на Лестър стреля неточно.

Домакините натиснаха в началото на второто полувреме, но отново Слимани пропусна да открие резултата. Риад Марез стреля опасно от фаул, но вратарят на Нигерия Балогун се намеси решително. В 63-ата минута мощен шут на Джон Огу прати топката в мрежата и “суперорлите” поведоха. В края Брахими реализира спорна дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, и изравни.
В последния мач от групата днес един срещу друг излизат Замбия и Камерун.

АЛЖИР - НИГЕРИЯ 1:1