Гризман и Жиру носят победа на Франция (видео)

Франция победи Уелс с 2:0 в контрола, играна в Париж. Антоан Гризман и Оливие Жиру отбелязаха головете за “петлите”, които през целия мач бяха по-добри от своя съперник. Двата отбора се срещнаха за първи път от 35 години, а “драконите” отново показаха, че без Гарет Бейл са съвсем друг отбор.

Килиан Мбапе стреля опасно в началото и от крака на Уейн Хенеси топката попадна в напречната греда. В 18-ата минута Гризман откри резултата. Подаването бе на Корентен Толисо, а нападателят на Атлетико Мадрид от воле опъна мрежата след лоша намеса на Хенеси. Уелсците рядко атакува, но в 36-ата минута бяха близо до изравняването. Тогава Нийл Тейлър центрира добре, но Крис Гънтър се размина с топката.
Хенеси се реваншира за грешката си за гола с хубаво спасяване след шут на Жиру в началото на втората част. Появилият се на мястото на Гризман Набил Фекир се включи силно и намери по перфектен начин Стеван Нзонзи, но той не успя да покачи на 2:0.

Гостите отговориха със сериозен пропуск на Аарън Рамзи. Халфът на Арсенал беше изведен на добра позиция, но Стив Манданда априра удара му. В 71-ата минута Жиру оформи победата на Франция след асистенция на Мбапе, а в края гредите на два пъти лишиха "петлите" от по-убедителен успех.

ФРАНЦИЯ - УЕЛС 2:0
1:0 А. Гризман (17)
2:0 О. Жиру (71)